با توجه به مهارت و تجربه ای که داریم، شما را تا انتهای مسیر درمانتان همراهی کرده و روند درمان شما را تضمین می نماییم.

همین حالا مشاوره رایگان بیماری های مقعدی بگیرید. | تلگرام | تماس مستقیم (۰۲۱۲۲۳۶۱۰۷۱)

می‌توانید با شماره ۰۹۳۷۱۳۰۹۳۷۶ در imo ، تلگرام و واتساپ با ما در ارتباط باشید یا با شماره ۰۹۰۲۱۳۳۲۸۵۴ مستقیم تماس بگیرید.

درد و سوزش های مقعدی

درد مقعدی و احساس سوزش

درد مقعد یا رکتوم همچنین می تواند با بیماری های التهابی روده، عفونت های موضعی یا آسیب های جزئی در این منطقه رخ دهد. برخی از علل درد مقعدی، مانند هموروئید یا فیستول مقعد، می توانند با علائمی مانند خون در مدفوع یا خونریزی همراه شوند. اسهال یا یبوست ممکن است وجود داشته باشد.

چه عواملی سبب درد مقعد می شوند؟

 • سرطان مقعد
 • شقاق مقعدی
 • خارش مقعدی
 • رابطه جنسی از طریق مقعد
 • فیستول انارکتال
 • کوکسی دینیا یا کوکسی گودینیا (کمر درد)
 • یبوست
 • بیماری کرون
 • اسهال باعث سوزش در مقعد می شود
 • پوسیدگی مدفوع (به علت یبوست مزمن یک جرم مدفوع سخت در رکتوم ایجاد میشود)
 • هموروئید (رگهای تورم و ملتحمه در انسداد یا رکتوم)
 • سندرم Levator ani (اسپاسم در عضلات که حنجره را احاطه کرده)
 • آبسه مقعد (گردن در بافت عمیق اطراف انسداد)
 • هماتوم پریانیال (مجموعه ای از خون در بافت پروینال ایجاد شده توسط یک وریدی شکسته، گاهی اوقات هموروئید خارجی نامیده می شود)
 • Proctalgia fugax (درد زودهنگام ناشی از اسپاسم عضله رکتوم)
 • پروستیت (التهاب لنفاوی رکتوم)
 • سندرم زخم مجاری رکتوم (زخم رکتوم)
 • هموروئید ترومبوز (لخته خون در یک هموروئید)
 • تروما
 • کولیت زخمی
 • زخم معده

درد مقعد

انواع بیماری های ناحیه مقعد

در اینجا به برخی از بیماری های مقعدی که سبب ایجاد درد در مقعد می شوند اشاره می کنیم. بسیاری از بیماری‏های ناحیه مقعد، به راحتی قابل درمان هستند. در صورتی که بیماری مقعد شما، با سایر اختلالات پزشکی همراه است، بهتر است در صورت تداوم علائم، با پزشک مراجعه کنید.

1- بواسیر

بواسیر شایع ترین بیماری مقعد است که سبب درد آن ناحیه میشود. در حقیت، احتمالاً نیمی از افراد تا سن 50 سال، بواسیر را تجربه می‏کنند. بواسیر وریدهایی در ناحیه مقعدی است. به هر علتی فشار بیش از حد به پایین راست روده و ناحیه مقعدی وارد شود، به طور غیرطبیعی این وریدها متورم شده که ممکن است سبب درد مقعد شوند.

این فشار زیاد می‏تواند به علت زور ‏زدن برای دفع مدفوع، اکثرا در اثر اسهال مزمن و کمتر به علت یبوست، حاملگی، پیری یا علل دیگر باشد.

بواسیرهای خارجی به صورت توده نرم و متورم یا و توده سفت در اطراف ناحیه مقعدی ظاهر می‏شوند و بواسیرهای داخلی در داخل کانال مقعدی ایجاد می‏شوند.

نشانه های بواسیر

شایع ترین علایم بواسیر شامل خارش و خونریزی، بیرون زدگی و درد می‏باشند. خونریزی اغلب به دنبال دفع مدفوع اتفاق می‏افتد. بواسیر ممکن است افتادگی پیدا کند (به بیرون بلغزد) و از طریق مقعد بیرون بزند.

درد مقعد در طی حرکات روده یا بعد از تحریک بواسیرها اتفاق می‏افتد. در خیلی از موارد، علایم در عرض چند روز فروکش  می‏کند. اگر علایم تداوم داشته باشند بهتر است به پزشک مراجعه کنید.

راه های زیادی برای پیشگیری و درمان بواسیر وجود دارد. پزشک به شما کمک خواهد کرد تا مناسب‏ترین درمان را بر پایه شدت علایم انتخاب کنید.

تغییرات عادات غذایی و نحوه زندگی

به طور منظم بیرون روی را افزایش دهید و با خوردن آب فراوان و خوردن میوه‏ها، سبزیجات، سبوس و حبوبات قوام مدفوع را نرم نگه دارید. تداوم نظم حرکات روده می‏تواند باعث بهبود یا جلوگیری از یبوست و زور ‏زدن شود.
شایع ترین علت خارش معقد، بهداشت بد و نامناسب و یا افراط در بهداشت است

درمان در خانه

اگر تحریک ایجاد شده است و شما درد مقعد دارید، نشستن در داخل تشت آب گرم روزانه چند بار، کمک به کاهش ورم خواهد کرد و منطقه گرفتار را تسکین می دهد. این کار بایستی 10 تا 15 دقیقه طول بکشد و در صورتی که به دنبال دفع مدفوع (بیرون روی) باشد، بیشترین اثر را خواهد داشت.

درمان موضعی بواسیر

بسته به شدت شکایت شما، پزشک ممکن است کرم هیدروکورتیزون یا کف آن را برای خلاصی از التهاب و درد مقعد برای شما توصیه کند. بسیاری از داروهای مربوط به بواسیر، بدون نسخه قابل تهیه هستند، یا پزشک ممکن است داروی قوی‏تری تجویز کند.

درمان جراحی بواسیر

در بعضی از موارد، بواسیر به قدری شدید است که احتیاج به جراحی دارد. روش‏های جراحی متعددی وجود دارد. پزشک در صورت ضرورت می‏تواند اطلاعات زیادی در این مورد برای شما فراهم کند.

زیاد نشستن باعث درد مقعد می شود

هر آنچه لازم است در مورد درمان بواسیر بدانید!

2- مقعد خارش دار

اشاره به خارش داخل و اطراف مقعد دارد. حالتی است که هم بچه ها و هم بزرگسالان را درگیر می‏کند. به طور کلی علایم با رعایت بهداشت شخصی فروکش می‏کند. در موارد درد شدید مقعد ممکن است که بیمار از درمان دارویی سود ببرد.

علل

شایع ترین علت خارش و درد معقد، بهداشت بد و نامناسب و یا افراط در بهداشت است.

سایر علل شامل بواسیر، انگل‏ها بویژه کرمک، عفونت‏های پوستی و واکنش‏های حساسیتی خاص می‏باشد (اما به آنها محدود نمی‏شود).

مصرف موادغذایی مانند قهوه، چای، نوشابه سیاه و مرکبات ممکن است با خارش ناحیه مقعد همراه شوند.

همچنین البسه تنگ و چسبان می‏توانند با خارش ناحیه مقعد همراه باشند.

درمان خانگی

بهداشت مناسب خیلی مهم است. با احتیاط تمیز کردن ناحیه گرفتار توسط آب تمیز و به دنبال آن مصرف پودر تالک عموماً مۆثر است.

پوشیدن لباس های گشاد (شل) ممکن است علایم را تسکین بخشد.

عدم مصرف بعضی از غذاها از قبیل مرکبات، قهوه و نوشابه سیاه ممکن است کمک کننده باشد.

زیاد در دستشویی نشینید.

درمان دارویی

برای درمان موارد مقاوم، خارش مقعدی ممکن است احتیاج به مصرف کرم‌های موضعی هیدروکورتیزون یا کف‏ها در ناحیه گرفتار داشته باشد. این محصولات می‏توانند در تسکین علایم بسیار مۆثر باشند. پزشک درمان مناسبی را توصیه خواهد کرد.

خارش مقعد

3- شقاق مقعد

شقاق‏ها، پارگی‏های کوچک در کانال مقعدی هستند. این پارگی ها معمولاً در طی عبور مدفوع سفت یا بزرگ بر روی بافت مقعدی ایجاد شده که سبب درد مقعد می گردند.
شقاق های مقعدی شایع بوده و معمولاً بدون درمان خاصی ترمیم می‏یابند. در بعضی از بیماران، وقتی که شقاق‏ها ترمیم نیابند این حالت مزمن می‏شود.

علایم

بیماران مبتلا، درد را در حین دفع مدفوع تجربه می‏کنند. درد ممکن است بعد از اتمام بیرون روی طول کشیده و تا بیرون روی بعدی فروکش نماید. سایر عوارض می‏توانند شامل خونریزی، خارش و ترشح باشند.

درمان

کار اصلی پزشک، حذف یا کاهش درد مقعد خواهد بود و توصیه حتمی ما این هست که قبل از وخیم شدن حال، به پزشک مراجعه کرد تا دیگر نیازی به جراحی نشود.

درمان خانگی

شل کننده‏های مدفوع کمک به کم کردن درد مقعد خواهند کرد و نشستن در وان آب گرم یا به کار بردن حوله‏های گرم در منطقه گرفتار، ناراحتی را آرام خواهند نمود.

درمان دارویی

کرم‏ها، کف‏ها، پمادها یا شیاف‏ها ممکن است در کاهش درد مقعد مفید باشند و منطقه گرفتار را لغزنده کنند. خیلی از این محصولات بدون نسخه قابل دسترس هستند، یا پزشکتان ممکن است داروی قوی‏تری تجویز کند.

بسیاری از بیماری‏های ناحیه مقعد، به راحتی قابل درمان هستند. در صورتی که بیماری مقعد شما با سایر اختلالات پزشکی همراه است، بهتر است در صورت تداوم علائم، با پزشک مراجعه کنید.

تشخیص بیماری درد مقعد

حین داشتن درد و سوزش مقعد چه موقع باید به پزشک مراجعه کنیم؟

شما برای درمان قطعی درد مقعدتان حتما بایستی یک پزشک یا جراح عمومی را ببینید:

 • درد ناحیه مقعد حی برمیگردد یا تمام نمی شود.
 • خونریزی مستقیم رکتال وجود دارد.
 • شما می توانید توده ای را حس کنید که بهتر نمی شود.

نقش ليزر در درمان درد و سوزش مقعد

درد و سوزش مقعد علل متعددی دارد اما آنچه مشخص است این هست که بيمار حتما زمينه يبوست را قبل از شروع درد و سوزش داشته است و در نهايت بعلت دفع مدفوع خشك یا با قطر زياد منجر به زخم سطحی در مقعد شده و در اثر تداوم يبوست منجر به ايجاد زخم مزمن ناحيه مقعد يا همان شقاق ميشود كه متاسفانه اگر بدرستی درمان نشود منجر به ساير بيماريهاِ مقعد ازجمله خونريزی، آبسه و بدنبال آن فيستول و هموروييد شود، لذا درمان بموقع باعث جلوگيری از ابتلا به ساير بيماريهاي مقعدی خواهد شد.

سوزش مقعد

یک جراح کولون یا جراح رکتال کیست؟

جراحان کولون و رکتال متخصصین در درمان جراحی و غیر جراحی بیماری های کولون، رکتوم و انسداد هستند. آنها آموزش های پیشرفته جراحی مقعد را برای درمان این بیماری ها دیده و همچنین جراحی را بطور کامل آموزش دیده اند.جراحان کولون و رکتال تایید شده و امتحانات فشرده ای را که توسط هیئت جراحی آمریکایی و هیئت کولون و جراحی رکتال آمریکا انجام شده است گذرانده اند.آنها در درمان هر دو بیماری خوش خیم و بدخیم روده بزرگ، رکتوم و انسداد خوب هستند و قادر به انجام معاینات غربالگری معمول هستند و در صورتی که برای انجام این کار با آنها درمان شوند، شرایط را بخوبی درمان می کنند.

 تفاوت جراحی سنتی و لیزر درد و سوزش مقعد :

 

چرا کلینیک لیزر شفا؟

کلینیک شفا بیش از ۱۵ سال است که صرفا بر روی درمان بیماری های نشیمنگاهی (مقعدی) متمرکز می باشد و دارای با تجربه ترین کادر پزشکی در زمینه بیماری های مقعدی می باشد که نقش این تجربه در کاهش درصد عود بیماری و تشخیض و درمان صحیح بیماری بسیار ارزشمند می باشد. شما می توانید اطمینان حاصل فرمایید که در این کلینیک جراحی راحت و با حداقل درد و خونریزی را تجربه خواهید کرد.

چرا کلینیک لیزر شفا؟

مطالب مرتبط

خونریزی مقعدی در حین اجابت مزاج

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد خونریزی مقعدی در حین اجابت مزاج به مطلب زیر توجه کنید. بررسی خونریزی مقعدی در حین اجابت مزاج یکی از انواع مختلف خونریزی مقعدی، خونریزی مقعدی در حین اجابت مزاج است. هموروئید ها عضوی از بدن انسان هستند. این عضو... ادامه متن

یک 90 نظر

 1. 1

  پرویز

  با سلام
  حدود دوهفته است که سوزش شدید و تیر کشیدن و درد و خونریزی خفیف در ناحیه مقعد دارم بویژه زمانی که قصد شستن ناحیه مورد نظر را دارم
  تماس دست با ناحیه مقعد فوق العاده برای شستشو فوق العاده دردناک است
  لطفا راهنمایی بفرمایید

  پاسخ
  1. 1.1

   پزشک

   سلام
   احتمالا زخم داريد و براى معاينه حتما به پزشك مراجعه كنيد. ☎️٢٢٣٥٩١٣٥

   پاسخ
   1. 1.1.1

    پزشک

    سلام
    بهتر است به يك متخصص داخلى گوارش مراجعه كنيد

    پاسخ
 2. 2

  محمد

  سلام بنده اولین بار ب عنوان فیشر انال جراحی کردم سه سال پیش تا الان ۴بار جراحی شدم ولی دریغ از خوب شدن حالم بدتر شد بی اختیاری گرفتم شقاقم بدتر شد واقعا نمدونم چکار کنم

  پاسخ
  1. 2.1

   پزشک

   سلام
   بهتر است به يك متخصص داخلى گوارش مراجعه كنيد

   پاسخ
 3. 3

  ناشناس

  سلام خسته نباشی پدرم سرطان رکتوم داره دو دوره شیم درمانی انجام داده ۲۸ جلسه پرتو الان پرتو تمام شده داخل معقد درد داره لطفا بگین چیکار کنم

  پاسخ
  1. 3.1

   پزشک

   سلام
   با توجه به بزرگ شدن توده بهتر است به پزشك مراجعه كنيد. در صورت تمايل براى تعيين نوبت با ☎️٢٢٣٥٩١٣٥ تماس بگيريد

   پاسخ
 4. 4

  سجاد

  سلام
  بیشتر از ۲ ساله که پوست اطراف مقعد دچار خارش میشه و پس از خاراندن دچار سوزش میشه، از کرم ضد قارچ هم استفاده کردم ولی خوب نشدم، لطفا راهنمایی کنید.
  ممنون

  پاسخ
  1. 4.1

   پزشک

   سلام
   بهتر است به متخصص پوست مراجعه كنيد

   پاسخ
 5. 5

  مهدی حقیقی

  سلام هرچند روز یبار اسهال میگیرم جوری ک وقتی میخام دفع کنم خیلی بهم فشار میاد.و نمیتونم دست بزنم.بعدم مقعدم میسوزه.میشه راهنماییم کنید.

  پاسخ
  1. 5.1

   پزشک

   براى درمان اسهال به متخصص گوارش مراجعه كنيد

   پاسخ
 6. 6

  ناشناس

  سلام. من الان چند روزه که یه درد خفیف تو مقعد دارم که احساس دفع کاذب بهم میده . یبوست و یا خونریزی هم نداشتم . میشه راهنمایی کنید؟. البته مدتی هست که بخاطر دیسک . کمر درد دارم . میتونی علت اون باشه؟

  پاسخ
  1. 6.1

   پزشک

   سلام
   ميتواند مربوط باشد ولى حتما نياز به معاينه دارد لذا به يك پزشك در نزديكى خود براى معاينه مراجعه نماييد

   پاسخ
 7. 7

  سارا

  سلام.من۲۳ سالمه و چند سال پیش از مقعد رابطه داشتم ولی الان یه مدتی میشه که ترک کردم و دیگه انجامش نمیدیم.از اونموقع هر بار که برم برای دفع مدفوع درد دارم تو ناحیه مقعد و بسته به شل و سفت بودن این درد زیاد وکم میشه و تا چندساعت طول میکشه.بعضی وقتا هم خون میاد خیلی کم.برا درمانش چکار باید بکنم؟

  پاسخ
  1. 7.1

   پزشک

   سلام
   مراجعه به پزشك براى تشخيص نوع بيمارى شما و درمان مناسب.

   پاسخ
 8. 8

  ناشناس

  همه سوال ها جوابش شد به پزشک مداجعه کنید

  پاسخ
  1. 8.1

   پزشک

   سلام
   بطور قطع و يقين همينطور است و ما نميتوانيم بدون معاينه هيچگونه توصيه اى به شما نمائيم كه منجر به شديدتر شدن و بدتر شدن بيمارى شما شود و هميشه هم توصيه ميكنيم كه اول به نزديكترين پزشك به محل زندگى خود مراجعه نماييد

   پاسخ
 9. 9

  ناشناس

  سلام خسته نباشید کلا اینجا هر کی سوال میپرسه میفرمایید مراجعه کنید به‌پزشک خوب خودمونم اینو میدونیم که‌باید بریم پزشک . جواب سوالها اینه که میخوان مردم علتشو بدونن چیه بعد برن پزشک

  پاسخ
  1. 9.1

   پزشک

   سلام
   واقعا جاى تعجب دارد كه اين صحبت را ميفرماييد. چگونه ممكن است بدون معاينه يك بيمار نوع بيمارى و علت آن مشخص شود؟ و اين امر در هيچ كجاى دنيا مرسوم نيست. ما فقط بر اساس نوع مشكل فقط ميتوانيم توصيه بمراجعه به يك متخصص خاص را نماييم

   پاسخ
 10. 10

  فرشید

  سلام من چنبار تاحالا برام پیشومده که موقع دفع مدفوع درد خیلی زیادی داشتم، قبل از دفع حس میکنم اسهالم اما موقع دفع میبینم اینطور نیست و درد خیلی شدیدی موقع دفع مدفوع بهم دست میده همراه با سوزش
  چنماه یبار اینطوری پیش میاد فقط
  مشکل چیه؟ اگه پزشک لازم داشت به چه نوع پزشکی مراجعه کنم؟

  پاسخ
  1. 10.1

   پزشک

   سلام
   احتمالا دچار زخم مقعد يا شقاق هستيد و نياز به معاينه و تشخيص و درمان دارد. لطفا براى تعيين نوبت با ☎️٢٢٣٦١٠٧٢ تماس بگيريد

   پاسخ
 11. 11

  علی

  سلام من ۲۷شهریوراومدم کلنیک شفا آقای دکترمعاینه کردگفت زخمکوچیک هستش ویه ماه داروی مسکن وپمادانتی همورئیددادن درحالیکه دردم خیلی زیادبودرفتم نزد پزشک دیگری گفتن فیشرمزمن هستش وعمل لیزری کردن.الان ۲ماه گذشته همدرددارم هم خون میبینم وبدون الفن ایکس دفع درداوره.الان ایابایددوباره عمل شم؟دکترگفته بیام مانومتری وسونوآیالازمه؟

  پاسخ
  1. 11.1

   پزشک

   سلام
   شما بهتر است ارتباط خود را با دكتر خود قطع نكنيد و ايشان مسئول بهبودى شما تا انتها است

   پاسخ
 12. 12

  ناشناس

  درود برشما سپاسگزارم از راهنمایی های بسیار ارزشمند شما و سایت مفید شما

  پاسخ
 13. 13

  بهناز

  با سلام، همسرم چند روزی هست که میگن در محل کار به محض نشستن روی صندلی ، باد معده میگیرن و به سختی کنترلش میکنن به طوری که دیگه قابل کنترل نیست و احساس سوزش در ناحیه ی مقعد هم گرفتن در این چند روز. علتش چیه ؟

  پاسخ
  1. 13.1

   پزشک

   سلام
   اين ميتواند از يك واكنش معمولى به غذاى مصرفى تا يك عفونت غذايى باشد و اگر تا فردا بهتر نشدن به يك پزشك در نزديكى خود مراجعه كنيد

   پاسخ
 14. 14

  مینا

  سلام.یه ۳ یا ۴ روزی هست که بعد از دفع احساس درد دارم هنگام دفع درد ندارم اصلا ولی بعدش دردش طوریه ک نمیتونم بشینم اما بعد یکی دوساعت خوب میشه ولی در حالت عادی اون درد خیلی خفیفو تو مقعد دارم میشه دلیلشو بگید؟

  پاسخ
  1. 14.1

   پزشک

   سلام
   احتمال دارد در اثر مدفوع خشك خراش در ناحيه بوجود آمده باشد و اگر بعد از چند روز ادامه يافت حتما به پزشك مراجعه نماييد

   پاسخ
 15. 15

  ناشناس

  هرچی هرکی‌میپرسه شما میگید برید پیشه پزشک.خوب اینوکه همه میدونن.الان منم سواله پزشکی داشتم اما نمیپرسم چون جوابشو میدونم باید برم پیش پزشک…
  حد اقل یکزره دلداری یکزره راهنمایی کنید.جای اینکه بگید برید پیش پزشک

  پاسخ
  1. 15.1

   پزشک

   سلام
   اصلا شك نكنيد همينطور خواهد بود زيرا اين خطاى بسيار بزرگى از نظر پزشكى و خيانت در حق بيمار است كه بدون معاينه بخواهيم براى او نسخه آن هم بطريق غيرحضورى بدهيم. متاسفانه شما هدف دقيق از اين ارتباط غير مستقيم را بد متوجه شده ايد زيرا وظيفه من بعنوان يك پزشك اين است كه هر بيمار را به سمت پزشكى ارجاع كنم كه از نظر سلامت به نفع او باشد و بيخود و بى جهت به پزشك غير مربوطه مراجعه نكند مثلا به متخصص پوست يا گوارش يا جراح مراجعه نماييد. و مورد دلدارى به بيمار اگر به پاسخ ها مراجعه كنيد هميشه به بيماران دلدارى مناسب داده شده است ولى اين به معناى ناديده گرفتن مراجعه به پزشك نخواهد بود

   پاسخ
 16. 16

  خانم فرد

  سلام من سه سالی میشه که دچار همورویید داخلی شدم البته بنظر خودم چون از داخل احساس سوزش و درد میکردم چند بار خونریزی داشت ولی بعد مصرف شیاف خوب شده بود ولی الان یک هفتس که درد و سوزش دارم و زیر شکمم درد میکن احساس شبیه موقع که مبتلا به اسعال میشم دارم ولی همه چیز عادیه فقط قبل اینجور شدن چند روز دچار شلی مدفوع بودم که اینجور شدم.

  پاسخ
  1. 16.1

   پزشک

   سلام
   احتمالا دچار زخم مقعد يا فيشر هستيد و بهتر است براى معاينه به متخصص جراحى عمومى مراجعه كنيد. در صورت تمايل ميتوانيد بمركز ما مراجعه كنيد. تلفن تعيين نوبت☎️٢٢٣٦١٠٧٢

   پاسخ
 17. 17

  مجید

  سلام من الان سه روزه درد شدید در ناحیه مقعددر موقع دفن دارم انگار داره گوشت بدن پاره میشود . خون ریزی ندارم ولی در طی سه روز هر دوساعت باید برم سرویس بهداشتی بعد اتمام کار. نیم ساعت تیر کشیدن و التهاد دارم. باد معده شدید گرفتم .. از زمانی برای درد دندان مصرف قرص با زیر نظر پزشک شروع کردم درد شروع شد من برای درد دندان. قرص مترومیتازل.کپسول آمیسی کلاف.625.آمپول جنتو4 عددکپسول سه کاره استفاده میکردم تا زمانی مصرف نمیکردم خوب بودم متشکر میشوم جهت راهنمایی.

  پاسخ
  1. 17.1

   پزشک

   سلام
   حتما براى معاينه به پزشك مراجعه كنيد. در صورت تمايل ميتوانيد بمركز ما مراجعه كنيد. تلفن تعيين نوبت☎️٢٢٣٦١٠٧١

   پاسخ
 18. 18

  صادق خان

  سلام حدود ۱۵ سال هست که بیماری کولیت اولسر دارم و روزی ۲ تاقرص مزالازین ۵۰۰ شبها میخورم اولش روزی ۴ تا بود خودم کم کردم تقریبا ۷ سال هست دکتر نمیرم و دکترم گفت این قرص همیشه باید بخوری تا حالا مشکلی نداشتم اما ماهی یکبار یا ۲ماه یه بار انتهای مقعد یک سانت آخرش درد و خارش دارم دلیلش همین بیماریه و اینکه چند سالیه که من آزمایش کونولوسکوپی نمیدم ۷ سال الان برم یه آزمایش بدم … ضمنا بیماری پوستی پسوریازیس هم دارم که درمان نداره

  پاسخ
  1. 18.1

   پزشک

   سلام
   حتما به متخصص گوارش براى ادامه درمان مراجعه نماييد

   پاسخ
 19. 19

  Hamid

  سلام الان یکروزه نمیدونم دفع مدفوع داشته باشم هنگام دفع درد دارم ونمیتونم تحمل کنم واسه همین نمیدونم چکار کنم هیچی هم نخوردم تا نیازی به دفع نداشته باشم
  چکار کنم
  ممنون

  پاسخ
  1. 19.1

   پزشک

   سلام
   با توجه به درد شديد بهتر است لگن آبگرم بنشينيد تا بتوانيد دفع داشته باشيد

   پاسخ
 20. 20

  میلاد

  سلام من هنگام دفع مدفوع احساس درد و سوزش دارم و بعد از دفع هم، خونریزی همراه با سوزش، به نظر خودم شقاقه، داروی ضد شقاق و شیاف آنتی همورویید مصرف کردم اما تاثیری نداشته.
  قبل از اینکه اینطور شم، دندان درد داشتم و شبی یک عدد سفالکسین و روزی دو تا مترونیدازول مصرف میکردم، امکان داره اون عفونت دندان باعثش باشه یا ربطی نداره؟

  پاسخ
  1. 20.1

   پزشک

   سلام
   از نظر علت فرقى نميكند و در حال حاضر شقاق مزمن داريد كه به دارو جواب نميدهد و بايد معاينه شويد تا درمان بعدى براى شما انجام شود و بهتر است به متخصص جراحى عمومى و يا در صورت تمايل بمركز ما مراجعه كنيد. تلفن تعيين نوبت☎️٢٢٣٥٩١٣٥-٢٢٣٦١٠٧١

   پاسخ
 21. 21

  ناشناس

  با سلام..
  چون وقتی هست هنگام دفع درد دارم دوتا یک ساعت بعد هم ادامه پیداکند…بطوریکه حتی انرژی بدنم گرفته میشه..
  لطفا راهنمایی کنید….

  پاسخ
  1. 21.1

   پزشک

   سلام احتمالا دچار زخم مقعد هستيد و بهتر است روزانه ده دقيقه داخل لگن آبگرم بنشينيد و فيبر و مايعات بيشتر ميل كنيد

   پاسخ
  2. 21.2

   ناشناس

   سلام خستع نباشید من وقتی مدفوع میکنم احساس سوزش میکنم چندباریم هست ک رابطه داشتم و بعد ی دونه کنار مقعدم زده ولی الان نگا کردم اون دونه رفته بود بعد یکمم پاره شده من خودم احساس میکنم این دونه بخاطر همین پارگی اومده لطفااا کمکم کنید دور از جاییم ک نمیتونم برم دکتر لطفاااکمک کنید

   پاسخ
   1. 21.2.1

    پزشک

    سلام
    عدم نزديكى از عقب، لگن آبگرم روزانه و نرم كار كردن شكم.

    پاسخ
 22. 22

  شیرین

  سلام …خانم ۳۸ ساله هستم ۴۰ روز لیزر شقاق کردم ..مدفوع نرمی دارم ولی (درد بسیار شدیدی دارم ) به طوری که بعد از اجابت مزاج تا ساعتها درد لگن دارم .دکتری که لیزر را انجام داده ان میگویند باید( مانومتری) انجام بدم …ولی حقیقتا چون بیهوشی نداره ..و چون مقعد ام به واسط عمل لیزر هنوز زخم و درد خیلی زیاد داره …از این تست نوار مقعد بسیار وحشت دارم …..مترانیدازول میخورم – کرم داخل و خارج مقعد استفاده میکنم – مسکن هم میخورم – در لگن آب گرم مقعده ام را باز وبسته میکنم ..ممنون میشم کمکم کنید

  پاسخ
  1. 22.1

   پزشک

   مورد شما بسيار كم ديده ميشود و شما تمام كارهاى لازم بعد از عمل را انجام ميدهيد و بتدريج بهتر ميشود

   پاسخ
 23. 23

  نفس

  سلام من چند ماهی میشه که شکم درد دارم موقع دفع مدفوع خیلی اذیت میشم یا اینکه کلا اسهال دارم، هر چی آزمایش دادم و دکتر رفتم جواب نداد آخرش یه دکتری بهم گفت که عفونت روده داری، الان سه ماهی میشه که دارو و آمپول مصرف میکنم ولی هیچ تاثیری نداره همش اسهال دارم و موقع دستشویی مقعدم خیلی درد و سوزش داره
  خیلی ازتون ممنون میشم اگه بهم یه راهی پیشنهاد بدید🙏🙏🙏

  پاسخ
  1. 23.1

   پزشک

   سلام
   درد و سوزش مقعد شما بعلت اسهال طولانى مدت است كه متاسفانه علت آن پيدا نشده و دارو هم تاثير نداشته. بهتر است با يك فوق تخصص گوارش مشورت كنيد

   پاسخ
 24. 24

  ناشناس

  سلام من وقتی باردار بودم متوجه شدم ک اضافه گوشتی کوچک از مقعدم بیرون زده وخارش کم داره اما خیلی کم ک کمی باد میکنه بعد خوب میشه اما حالا بعد از زایمان طبیعی بعد از دستشویی درد دارم وتا حدود ۱۰ دقیقه خوب میشم من کم کاری تیروئید دارم لطفا راهنمایی کنید

  پاسخ
  1. 24.1

   پزشک

   سلام
   اگر درد و گوشت اضافى داريد احتمالا دچار شقاق هستيد و بهتر است قبل از باردارى مجدد درمان شويد. در صورت تمايل ميتوانيد بمركز ما مراجعه و توسط پزشك متخصص خانم ويزيت و درمان شويد. تلفن تعيين نوبت☎️٢٢٣٥٩١٣٥-٢٢٣٦١٠٧٢

   پاسخ
 25. 25

  ناشناس

  سلام چند ماهیه که خارش وسوزش مقعد دارم بعضی وقت ها فقط خارش تنها ولی بعضی وقت ها هم که بیرون روی دارم به حالت اسهال وخیلی سوزش دارم وچند هفته آیه که خیلی باد معده هم دارم یه راهنمایی بکنید ممنونم

  پاسخ
  1. 25.1

   پزشک متخصص

   احتمالا مشكل معده و روده داريد و بهتر است به متخصص گوارش مراجعه كنيد

   پاسخ
 26. 26

  احمدی

  سلام من در ناحیه مقعد سوزش دارم و موقع مدفوع کردن مدفوعم سیاه رنگ و درد هم موقع مدفوع دارم لطفا راهنماییم کنید

  پاسخ
  1. 26.1

   پزشک

   سلام
   احتمالا دچار زخم مقعد هستيد و نياز به مراجعه و معاينه براى تشخيص قطعى و درمان هستيد. تلفن تماس☎️٢٦٢١٨٦٠١-٢٦٢١٦٩٥٣

   پاسخ
 27. 27

  حنا

  سلام خسته نباشید
  من در ناحیه مقعد موقع دفع درد و سوزش دارم ولی خونریزی نه . یبوست هم دارم
  خارش هم همینطور بعضی وقت هام احساس حالت تهوع میکنم حالا نمیدونم به این ربطی داره یا نه
  ممنون میشم توضیح بدین

  پاسخ
  1. 27.1

   پزشک

   احتمالا دچار زخم مقعد يا شقاق هستيد و نياز به درمان دارد كه در مركز ما توسط متخصص خانم انجام ميشود. لطفا براى اطلاعات بيشتر و تعيين نوبت با ☎️٢٢٣٥٩١٣٥-٢٢٣٦٠٢٦٨-٢٢٣٦١٠٧٢ تماس بگيريد

   پاسخ
 28. 28

  ناصر

  سلام
  من حدود یک سال هست دچار یبوست هستم که به پزشک هم مراجعه کرده ام که تو دوران مصرف دارو ها یبوست من کمی بهتر میشه..ولی بعد از اتمام دوره درمان ، یبوست من برمیگرده…و هم همیشه تو ناحیه مقعد و شکم درد دارم ..‌‌..و همیشه دچار رنگ پریدگی و سستی و بی حالی هستم(طوری فک میکنم دارم از هوش میرم)…
  لطفا منو راهنمایی بفرمائید…

  پاسخ
  1. 28.1

   پزشک

   مصرف آب بيشتر ، ميوه و سبزيجات بيشتر و تحرك بيشتر. مصرف دارو موقتى است و طولانى مدت بى اثر خواهد شد.

   پاسخ
 29. 29

  ناشناس

  سلام من دو ماهه که وقتی مدفوع میکنم مقعدم درد می‌کنه و سوزش داره…پیش دکتر رفتم گفت مقعدت التهاب داره و چند تا قرص و شربت و پماد نوشت ولی فایده نکرد …دلیلش میتونه چی بلشه

  پاسخ
  1. 29.1

   پزشک

   احتمالا زخم شده و بهتر است به جراح عمومى مراجعه كنيد

   پاسخ
 30. 30

  ناشناس

  سلام من اسهال هستم و سوزش خیلی شدیدی دارم جایی هستم دست رسی به دکتر ندارم چکار باید بکنم

  پاسخ
  1. 30.1

   پزشک

   علت سوزش إسهال شما است و به بهبود آن بستگى دارد

   پاسخ
 31. 31

  ناشناس

  سلام . من 18 سالمه ..چند وقت پیش يبوست داشتم كه با خوردن قرص امپرازول بهتر شدم . اما الان بعد چند ماه تو ناحیه مقعد و کلیه سمت چپم احساس سوزش ناخود اگاه دارم … علت چیه ؟؟

  پاسخ
  1. 31.1

   پزشک متخصص

   سلام
   بهتر است براى معاينه به متخصص داخلى مراجعه كنيد

   پاسخ
 32. 32

  ناشناس

  در هنگام دفع مدفوع فقط وقتی مدفوع حالت نرم پیدا می‌کند احساس سوزش دارم ولی وقتی مدفوع سفت است مشکلی نیست،درضمن زایده چیزی وجود ندارد و خونریزی هم ندارم و دردش بعد ۱۰ تسکین پیدا می‌کند

  پاسخ
  1. 32.1

   پزشک متخصص

   سلام مشكل مهمى نيست و بتدريج بهتر ميشود

   پاسخ
 33. 33