کیست مویی یا سینوس پیلونیدال در مردان

یکی از بیماری های اصلی مردان

یکی از مسایلی که در سنین جوانی که بیشتر در آقایان دیده می شود ، ترشحات پشت ، مخصوصا از ناحیه شکاف باسن و کثیف شدن لباس زیر این افراد می باشد. کیست مویی در مردان قبلا به عنوان یک بیماری مادرزادی شناخته می شد ولی امروزه به عنوان یک مشکل اکتسابی معرفی شده است.کیست مویی در مردان

کیست مویی در مردان پر مو

بیماری کیست مویی بیشتر در افراد پر مو دیده می شود که اکثرا آقایون بسیار پر مو  هستند و بیشتر شامل حال کسانی است که شغلهای نشسته دارند به همین علت به آن بیماری رانندگان هم گفته می شود.

زمان مراجعه به پزشک

بیشتر بیماران هنگامی مراجعه می کنند که که مو وارد بدن شده و یک عفونت موضعی ایجاد کند و به فولیکولیت تبدیل شده و بعد از آن به مرور زمان بصورت یک آبسه در آید و موجب درد و توده پشت (بالای شکاف باسن ) می گردد یعنی بیمار موقع نشستن درد دارد.

کیست موی در مردان

در این مرحله که فاز حاد بیماری است، آبسه باید تخلیه شود و اینکار با بی حسی موضعی و شکاف روی آن و خارج کردن ترشحات و چرک صورت می گیرد. گاهی نیز آبسه بدون جراحی باز شده و ترشحات خارج می گردد و بیمار با دستور شستشوی روزانه مرخص می شود . و در مرحله بعدی که بعد از چند هفته است بیمار باید جهت جراحی اصلی مراجعه کند.

کیست مویی در آقایان

مطالب مفید پیشنهادی در مورد کیست مویی

کیست مویی چیست

علائم کیست مویی

علت پیدایش کیست مویی

درمان و جراحی کیست مویی با لیزر